svētdiena, 2016. gada 19. jūnijs

Vasaras saulgrieži

Gada īsāko nakti RĀMUPES ļaudis, mūsu draugi un domubiedri svinēsim Tomes pusē. Naktī no 20. uz 21.jūniju līgosim, kursim augstas jāņugunis, svētīsim saules rietu un lēktu. Daudzināsim Jāni. Būsim kopā ar draugu kopām - Tomes GRAUDIEM un Jelgavas Svētes puses BIŠU kopienu. 

Savukārt otrtdien, 2016.gada 21. jūnijā, no plkst. 18.00 līdz 21.00 Rīgas Bastejkalnā notiks Latvijas Folkloras biedrības rīkotā gadskārtējā Jāņu ielīgošana, kur arī būsim sastopami gan Zāļu sētā pie vainagu un vītņu pīšanas, gan Dziesmu sētā pie dziedāšanas, dejošanas, rotaļās iešanas un Jāņu kalna pošanas.
Bastejkalns atkal pārtaps vienā lielā sētā un visi svētku dalībnieki un apmeklētāji taps par vienu kuplu saimi, kas gatavojas Jāņu ielīgošanai. Sanākušie Jāņabērni – Rīgas un Latvijas novadu folkloras kopu dalībnieki pīs vainagus un ozollapu vītnes, dziedās līgotnes, iekārtos Jāņu kalnu un ugunskura vietu, gatavos lāpas, plostiņus un ugunsratu, sies sieru, ies rotaļās un dancos… Kā katrā īstā lauku sētā Jāņu laikā pienākas! 

Folkloras kopu ļaudis dalīsies savās zināšanās un pieredzē Jāņu svinēšanā un gatavošanās svētkiem. Jāņuzāļu sētā ikkatrs apmeklētājs varēs līdzdarboties un uzzināt visu iespējamo par dažādiem Jāņu vainagu pīšanas veidiem un par vainaga svarīgo nozīmi Jāņos, kā arī iesaistīties kopīgās ozolu vītnes vīšanā. Dziesmu sētā tiks iekārtota galvenā Jāņu svinību vieta, - tiks novietoti Jāņu vārti, svētku vieta pušķota ar ozolu un pīlādžu zariem skaistumam un aizsardzībai, tiks kārtoti ugunskuri, gatavota pūdele un ugunsplostiņi, Kā ikgadu notiks arī Jāņu siera gatavošana. Protams, ka līdztekus visiem darbiem Dziesmu sētā visa vakara gaitā skanēs dažādu Latvijas novadu līgodziesmas, rotaļas un danči.

Piedalās: Rīgas GRODI, GARATAKA, LĀNS, BERENDEJKA, RIJA, Katlakalna RĀMUPE, Bārbeles TĪRUMS

Jāņu ielīgošanu Bastejkalnā ar Rīgas domes atbalstu rīko Latvijas Folkloras biedrība.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru