ceturtdiena, 2015. gada 17. decembris

Aicinām uz Bluķa vakaru Vecrīgā 21.decembrī!


Ziemas Saulgrieži ir tas īpašais laiks, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma – Saule. Tā kliedē tumsu un ar katru nākamo dienu ceļas Pasaules kalnā augšup. Svētkus, kurus mēs saucam par Bluķa vakaru, atzīmējušas un svētījušas tautas visā pasaulē.

Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads. Aicinām būt vienotiem šajā vakarā un kopīgi gan domās, gan velkot bluķi, nest gaismu katra sirdī, mājā, novadā, valstī!

Vecrīgā Bluķa vakars notiks pirmdien, 21. decembrī no plkst. 18.00. Bluķa vilkšana Rīgā sāksies Rātslaukumā, turpināsies pa Vecrīgas ielām un laukumiem, noslēgsies ar bluķu ugunskuru un Ziemassvētku svinēšanu Rātslaukumā. Svētku norises vadīs Rīgas folkloras kopas GRODI, GARATAKA, BERENDEJKA, BUDĒĻI, RIJA, CEIDARI, VILCENES, DANDARI, LĀNS, KRULLA, VILKAČI un SKANDINIEKI, Rīgas Danču klubs, Katlakalna RĀMUPE, Bārbeles TĪRUMS un Līvānu CEIRULEITS.

Aicinām arī Tevi un Tavus domubiedrus nepalikt malā un pievienoties! Bluķa vakara galvenā ievirze būs saistīta ar bungām un bungošanu. Bungas ir sens rituālais instruments, ar kuras skaņām dziedēja cilvēkus, paziņoja svarīgus notikumus, cīnījās pret ienaidnieku, svinēja svētkus. Šogad Bluķa vakarā ar bungu skaņām kliedēsim tumsu un ienaidu, iesim saulei līdzi tās gadskārtu gājumā!

Turklāt Katlakalna RĀMUPE noskaņosies paši un līdzēs citiem Bluķa vakaram noskaņoties jau no pieciem vakarā Doma laukumā Ziemassvētku tirdziņā. Tur aicināti visi, kas vēlēsies ne tikai paklausīties un ar mums kopā padziedāt Ziemassvētku dziesmas, bet arī izspēlēt Ziemas vidus laika tradicionālās rotaļas.
Bluķa vakaru rīko Latvijas Folkloras biedrība un atbalsta Rīgas Dome.


RĀMUPE

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru