pirmdiena, 2016. gada 7. novembris

Katlakalnā un Mellupos svinēsim dzimšanas dienu Latvijai

Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE un Katlakalna bērnu folkloras kopa līdz ar citiem Tautas nama amatiermākslas kolektīviem svinēs Latvijas dzimšanas dienu jau 13.novembrī plkst. 16.00. Skanēs kopīgs mūsu sveiciens Latvijas Valsts dibināšanas 98.gadskārtas sakarā. Mēs dziedāsim karavīru likumu, spēku un varu daudzinot un pateicoties par viņu cīņassparu, no kā daudz kas tautas un valsts dzīvē bijis atkarīgs, par zelta ozoliem, par sauli un par zvaigznēm debesīs. Par to. kas mūs vieno un sasaista ar dabu, pasaules kārtību un valsts nākamību. Par mūsu pašu klātbūtni, dzīvību un atbildību.

Savukārt 26.novembrī Latvijas dzimšanas dienu svinēsim kopā ar mellupiešiem un plakanciemiešiem, - plkst. 12.00 Mellupu Sociālajā mājā Latvijas dzimšanas dienai par godu tiks atklātas divas iedvesmojošas izstādes: bērnu zīmējumu izstāde "Uzzīmē Mellupus. Uzzīmē Plakanciemu" un fotomākslinieces Silvijas Danelsones fotoizstāde "Viena diena Susājos', kas savulaik tapusi fotoakcijas Viena diena Latgalē laikā. Susāji ir ciems Viļakas pusē, bet fotoattēlos izstāstīstais stāsts tikpat labi varētu būt arī par jebkuru citu vietu Latvijā... un arī Mellupos katrai ģimenei kādreiz bija sava gotiņa, rukši, vistas... Skatoties Silvijas izstādi atcerēsimies to dabas ritmu, ko savulaik noteica šie astainie mellupieši - teic izstādes un Latvijas dzimšanas dienas Melupos vīkšējs, mellupietis Viesturs Rencis. Svētku norisi administrē Mellupu Sociālās mājas vadītāja Ineta Boša.

Mums, Katlakalna bērnu folkloras kopas un Rāmupes dziedatājiem, spēlmanīšiem, stāstniekiem, rotaļu un danču pratējiem piebiedrosies Plakanciemā mītošie muzikanti un skanēs Latvijai veltītas dziesmas, rotaļas, danči un stāsti, kuros varēs iesaistīties, piedalīties un dalīties ikviens. Un tas būs skaisti, - lai cieņa pret savu valsti sākas ar cieņu un attieksmi pret savu sētu, savu pagastu un savu novadu.

Lai mūsu iekšējā uguns, pat vismazākā liesmiņa deg mūsu zemei, mūsu Latvijai!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru