otrdiena, 2016. gada 8. marts

Lielās dienas saullēkta sagaidīšana un svinēšana Katlakalnā

Svētdien, 2016.gada 20.martā

6.00 - tikšanās pie Katlakalna Tautas nama

6.15 – Katlakalna Atpūtas vietā Nēģīši Sausās Daugavas krastā – gavilēšana, saules saukšana un sveicināšana, Kursim Lielās diena rīta uguni. Mazgāsim mutes Daugavā. Dzīsim putnus. Daudzināsim sauli un pavasari, vēlēsim viens otram veselību, piesauksim prieku un izdošanos.

Tālākā Lielās dienas svinēšana notiks pie Katlakalna Tautas nama, kur rotāsim Lielās dienas šūpoles, ziedosim tām olas, notiks šūpošanās, apdziedāšanās, olu kaujas, rotaļas un citas saviesīgas un jaukas svētku norises 


Lieldienas rītā
Sarkana saule;
Māršiņas villainei
Sarkanas bārkstis.

Laiks, kad gaisma uzvar tumsu, kad gaisma pārspēj tumsu, kad gaismas dabā top vairāk, kā tumsas, ir īpaši svēts un nozīmīgs. Kopš tāliem aizlaikiem ļaudis šo brīdi ir svētījuši, ar dažādiem rituāliem daudzinājuši un savās dzīvēs saskaņojuši. Mēs turpinām šo seno tradīciju tālāk. Atkārtojam senus rituālus, tāpat kā daba atkārto gadu no gada savu uzplaukšanu – it kā viens un tas pats Notikums ir pavasara atmoda un tomēr ik gadu mazliet citādi.

Uz Lielās dienas svinēšanu aicina Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE un draugi – Rīgas SKANDINIEKI, Tukuma AVOTS, igauņu stāstnieki un muzikanti, un stāstnieki no visas Latvijas. 
Būsim visi kopā – latvju, līvu un igauņu stiprās tautas!

Saziņa – Gunta Saule, Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE, tālr. +371 28846708, 
e-pasts: saulegunta@gmail.com

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru