pirmdiena, 2017. gada 6. marts

II LIELĀ STĀSTU NAKTS KATLAKALNĀ- 2017


Sestdien, 18.martā plkst. 18.00 vakarā Katlakalna Tautas namā sāksies II LIELĀ STĀSTU NAKTS- 2017.


Te sapulcēsies vienkopu stāsti un stāstnieki no visas Latvijas un, sagaidot Lielo dienu, stāstīs stāstus. Sāksim ar Sirmo stundu, kurā muzicēs un visus uz sadziedāšanu rosinās mājinieki, Katlakalna folkloras kopa Rāmupe. Pusseptiņos sāksies Stāstu laiks bērniem, kurā bērni gan klausīsies, gan stāstīs. Stāstu nakts Atklāšanas ceremonijā, ap astoņiem, iepazīstināsim ar visiem sabraukušajiem stāstniekiem. Pēc tam dosim vārdu tālākbraukušajai viešņai – stāstniecei un folkloras pētniecei no Lietuvas Gražinai Kadžītei. Mūsu dzīvē un izaugsmē, arī mūsu dabā, raksturā un pasaules redzējumā svarīga ļoma ir vietai, no kuras nākam. Vietai, kur esam dzimuši, no kuras nāk mūsu vecāki, vecvecāki... Arī vietai, kurā dzīves kādā brīdī esam nonākuši. Vieta mūs veido un mēs veidojam vietu. Tālab, lai ciemiņi iepazītu mājiniekus un viņu īpašās vietas, un lai mājinieki iepazītu atbraukušos, tiks stāstīti Vietu stāsti.


Pēc naksniņām ap pusnakti pāris danču un rotaļu un tad jau būs laiks krēslainākiem stāstiem – sveču gaismā klausīsimies un stāstīsim Spoku stāstus, erotiskos un citādus stāstus, kas naktij piederas. Lai neiemigtu izrisināsim kādas Stāstu spēles, rotaļas un anekdošu turnīrus. Būs arī īpaši brīvais stāstnieka krēsls, kurā katrs, kas jutīs stāstnieka aicinājumu, varēs nākt ar saviem stāstiem dalīties. Stāstu klausīšanās ir tik iedvesmojoša nodarbe, ka katram pienāk brīdis, kad gribas kādu stāstu pastāstīt: te tā iespēja būs.

Uz rīta pusi atvērsim Lielās dienas olu krāsošanas darbnīcu, - te katram būs iespēja sakrāsot olas, lai godam svinētu, un arī savās olu krāsošanas prasmēs un pieredzē dalīties.

Stāstu nakts dalībniekiem – gan stāstniekiem, gan klausītājiem līdzi jāņem cienasts kopīgām naksniņām, olas krāsošanai, laba oma, klausīšanās un stāstīšanas prieks.

Šī būs jau otrā Lielā Stāstu nakts Katlakalnā, kurā vēlamies sapulcināt stāstniekus un stāstus, un klausītājus no visas Latvijas. Un vēlamies savā vidū redzēt arī viesus no Lietuvas. Esam ieaicinājuši jau vairākkārt Latvijā ciemojušos stāstnieci un folkloras pētnieci no Viļņas Folkloras institūta Gražinu Kadžīti. No Latvijas stāstniekiem sagaidīsim pārstāvjus no visiem Latvijas novadiem – Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales un, ceram, arī no Sēlijas - ar novadu stāstiem un novadu īpašajos dialektos. Celsim gaismā stāstus un stāstīšanas prasmes, kas piemīt diezgan daudziem no mums. Un novadu dialektus, kas ir mūsu tautas bagātība

Līdzīgi, kā pagājušā gadā, arī šī Stāstu nakts paies gan Lielās dienas gaidīšanas zīmē un notiks olu krāsošanas darbnīcas, gan arī Pasaules Stāstniecības dienas tēmas zīmē. Šogad pasaules Stāstnieku kopienas par gada tēmu izvēlētā ir Pārveide, pārveidošanās, transformācija. Tālab arī mēs aicinām un ceram, ka daudzi stāstnieki savos priekšnesumos ieliks stāstus, kas saistīti ar pārvērtībām.
Sekojiet informācijai un jūs uzzināsiet arī par to, kuri stāstnieki un no kurienes atbrauks. Mēs jums pastāstīsim par to jau laikus!

Lielo Stāstu nakti-2017  atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Informatīvais atbalsts – Latvijas folkloras biedrība.
Lielā Stāstu nakts ir sastopama arī Katlakalna folkloras kopas e-dienaslapā - http://kalnakopa.blogspot.com/, sejgrāmatā - https://www.facebook.com/liela.stastu.nakts/?fref=ts un pie mūsu draugiem – Latvijas Folkloras biedrības e-vietnē - http://folklorasbiedriba.lv/

Vairāk par Stāstu nakti pašu, arī par pieteikšanos stāstīt var uzzināt zvanot vai rakstot Guntai - 
tālr.: 28846708, e-pasts - saulegunta@gmail.com


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru